Умният трик на лозаризма, който никой не обсъжда

Умният трик на лозаризма, който никой не обсъжда

Умният трик на лозаризма, който никой не обсъжда

Blog Article



Институто е вклучен во меѓународни и домашни проектни активности.

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

Кирил Вътев: Имаме голям сив сектор, който се оставя, защото е полезен за изборите

По дисциплината „Основи на лозарството“, студентите  получават познания за състоянието и тенденциите в развитието на лозарството в България, Европа и света, разпространението и значението на лозовото растение.

Меморандуми и соработки Меморандум за соработка ФЗНХ-Харвест Кооператив Меморандум за соработка со Универзитетот Гајзенхајм Меморандум за соработка-ФЗНХ-МЖСПП Меморандум за соработка-Јапонија Меморандум за соработка ФЗНХ-МЗШВ Меморандум за соработка ФЗНХ-Моја Фарма Образование и земјоделство Договор за основање на асоцијација на факултети Меморандум-Општина Кисела Вода Меморандум-Општина Гази Баба Корисни линкови  

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

Автоматизацията на поливната система чрез програматор пести време и труд на агрономите и улеснява поливането в най-подходящите части лозарство на деня;

Изтъкнати учени в областта на лозарството са Ив. Добрев (ампелография), Н.

Както виждаме, гроздето се нуждае от чести грижи и борба с болести и вредители. Затова е важно да изберем висококачествена гръбна или електрическа пръскачка, с която да работим лесно и ефективно.

Те трябва да са старателно подбрани, устойчиви, но и подходящи за контакт с храни и напитки. В противен случай се създават предпоставки за влошаване нивото на продукцията и проблеми с цялата реколта.

Изложението и релефът на терена са двата основни фактора, когато избираме място за засаждане.

Регистрират се малки загуби на вода в следствие на евапорация (изпарения);

Базата разполага със сортимент от листопадни и нелистопадни тропични и субтропични видове.

През юни, например, маната е пагубна за растението и ако скоро след пръскане с контактни препарати, е завалял дъжд, добре е да се мине повторно с препарата, защото дъждът лесно го отмива.

Report this page